• Kolonádový most v Piešťanoch
 • Hrad Beckov

Aktivity vo voľnom čase

Pobyt u nás si môžte spestriť športovaním, návštevou kúpeľov alebo hoci len posedím pri dobrom vínku. Tu je niekoľko našich tipov na využitie Vášho voľného času.

 • Cyklotrasy v okolí Piešťan

  Okruh okolo vodnej nádrže Sĺňava je obľúbená asfaltová trasa, vhodná rovnako na bicyklovanie ako aj na in-line korčuľovanie. Jej dĺžka je 14 kilometrov a bez zastavenia ho zvládnete za 40 minút. Ale ak treba, pokojne sa zastavte a využite niektoré z príjemných občerstvovacích zariadení pri okruhu (Siesta, Dino, Lodenica). Nový povrch dostala nedávno Vážska cyklomagistrála, ktorá začína pri Kolonádnom moste. Až do Trenčína je to cca 56 km, cieľom môže byt tiež hrad hrad Beckov. Viac tipov najdete na stránkach Piešťanského informačného strediska. na tejto stránke.

 • Vodné lyžovanie

  Vodné lyžovanie

  Vyskúšali ste už vodné lyžovanie? Je to skvelý šport a veľká zábava. Ani nie desať minút chôdze od Vlnky sa v Ratnovskej zátoke nachádza vodnolyžiarsky areál s vlekom. Budete potrebujete iba plavky a uterák, všetko ostatné vám požičajú. Viac informácií o tejto atrakcii nájdete na tejto stránke.

 • Kúpele Piešťany

  Termálne kúpele v Piešťanoch majú viac ako storočnú tradíciu v liečbe pohybového aparátu a nervového systému. Rozhodne nevynechajte ľudový termálny minerálny kúpeľ – Zrkadlisko a Bahnisko v nádhernom secesnom kúpeľnom dome Irma. Viac informácií o procedúrach nájdete na tejto stránke.

 • Výlety po blízkom okolí

  Piešťany sa nachádzajú v nive rieky Váh na Dolnom Považí, ohraničenom pohoriami Považský Inovec, Biele Karpaty a Malé Karpaty. Okolie ponúka množstvo príležitostí na výlety – hrady Červený Kameň, Beckov, Čachtice, Trenčín, Tematín, Smolenický zámok, staroslovanské hradisko Kostolec nad obcou Ducové, jaskyne Driny a Čertova Pec. Tipy na výlety nájdete aj na stránkach Piešťanského informačného centra.

 • Golf

  Golf

  Vedeli ste, že v Piešťanoch sa nachádza najstaršie golfové ihrisko na Slovensku, založené už v roku 1914? Golf & Country Club Piešťany sa nachádza na Kúpeľnom ostrove, len päť minút jazdy autom z Vlnky. Viac informácií o možnostiach zahrať si vo voľnom čase golfovú partičku nájdete na tejto stránke.

 • Tenis

  Tenis

  Vedeli ste, že prvý centrálny tenisový dvorec v Piešťanoch slávnostne otvoril v roku 1932 zakladateľ Davis Cupu Dwight Davis? Antukové kurty nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti Vlnky takú slávnu históriu síce nemajú,  ale keď sa nahodíte do bieleho a vezmete do rúk raketu, na chvíľu sa budete cítiť ako anglické ladies and gentlemen.

 • Keď máte radi víno

  Keď máte radi víno

  Len 11km cez sedlo kopca Havran nás delí od dedinky Radošina. Okrem Radošinského naivného divadla túto obec preslávilo jedno z najstarších vinárstiev na Slovensku. Radošinským klevenerom si pri svojej korunovácii pripíjala dokonca anglická kráľovná Alžbeta II. Zájdite na ochutnávku do Pivnice Radošina.

 • Kultúra a festivaly

  Kultúra a festivaly

  V Piešťanoch sa deje neúrekom zaujímavých kultúrnych podujatí. Bohatý program pre deti ponúka celoročne Mestská knižnica, rodičom "večným teenagerom" sa bude určite páčit program v kultúrnom centre ARTA. Za pozornosť stojí jedno z najväčších podujatí leta - zraz historických vozidel Piešťanské Zlaté stuhy a v polovici septembra doporučujeme filmový festival Cinematik. Prehľad najvýznamejších podujatí najdete na webstránkach Piešťanského informačného centra a Rezortu Piešťany.