• Bazén Vlnka
  • Bazén Vlnka

Bazén s vyhrievanou vodou

(V prevádzke v mesiacoch máj až október)

Vo Vlnke máme 13 metrov dlhý a 4,5 metra široký bazén so slanou vodou s teplotou 26-30°C. Hĺbka bazéna je 1,3 metra. Bazén je možné užívať otvorený alebo zastrešený podľa aktuálneho počasia a teploty vzduchu a je vhodný pre relaxáciu a rekreačné plávanie. Bazén je vhodný pre všetky vekové kategórie aj pre malé deti.


Vybavenie

K dispozícii šatňa s prebaľovacím pultom pre bábätká, dámske a pánske WC, sprchy, krytá relaxačná zóna s lehátkami a vonkajšia slnečná terasa a priestranná záhrada s lehátkami a slnečníkmi, s trampolínou, ihriskom pre deti a pod.

Osušku vám radi zapožičiame (€1), zakúpiť si môžete tiež jednorázove plavecké plienky pre vaše dieťa v prípade, že ste si ich zabudli.

Voda vo Vlnke

Vlnka má slanú vodu. Dezinfekcia vody v našom bazéne prebieha pomocou soľnej elektrolýzy, procese pri ktorom sa rozkladá morská soľ (chlorid sodný – NaCl) a vytvára sa voľný chlór. Slanosť bazénovej vody v porovnaní s morskou vodou je cca 1:8, voda je jemne slaná. Pomer rozpustenej soli v bazéne je asi 4-5 kg na 1 m3 vody. Oproti dezinfekcii bežnými chlórovými prípravkami (napr. chloranom sodným) má táto metóda zásadnú výhodu. Prechodom vody okolo elektród na ktorých sa chlór uvoľňuje, docháza k likvidácii viazaného chlóru, ktorý je vážnou hrozbou kúpajúcich sa v bazéne, pretože sa správa ako karcinogénna látka. Viazaný chlór vzniká zlúčením organických nečistôt s voľným chlórom.

Ďalšou pozitívnou stránkou tejto metódy sú priaznivé účinky slanej vody. Nevysušuje pokožku, nedráždi oči ani sliznice, nevyvolává alergické reakcie. Takáto voda je preto vhodná aj pre tých najmenších plavcov. Voda vo Vlnke je dezinfikovaná nepretržitou recirkuláciou. Vodu filtrujeme dvomi čerpadlami s výkonom 14 m3/hodina. Celý objem bazénu (cca 70 m3) sa tak prefiltruje za necelé tri hodiny.
Voda vo Vlnke je vyhrievaná solárnymi kolektormi a v prípade nepriaznivého počasia teplovzdušným čerpadlom. Teplota vody sa pohybuje medzi 26-30°C. Pri nižších teplotách vzduchu je možné bazén prekryť zastrešením a odpočinkovú zónu pri bazéne vyhriať podlahovým kúrením.